W piątek 14 czerwca 2024 roku uczestniczyliśmy w XIX Rowerowym Zlocie Gwieździstym🚴‍♀️. O godzinie 9.00, wyruszyliśmy na rowerach z Wieniawy nad Zalew w Domaniowie aby spotkać się z uczestnikami z 6 gmin leżących nad Radomką🏞.
Rowerowy🚴‍♀️ Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową i promująca utworzoną w 2004 roku sieć szlaków rowerowych (liczących łącznie 287 km) znajdujących się na terenie Związku Gmin „Radomka”. Do Związku należą gminy: Jedlińsk, Zakrzew, Przysucha, Przytyk, Wolanów i Wieniawa . Zlot Gwieździsty🚴‍♀️ integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje kolarstwo 🚴‍♀️ jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego transportu.
Podczas pikniku zostaliśmy poczęstowani smacznym posiłkiem🍔🫓🧃 . Imprezie towarzyszyło wiele różnorakich atrakcji: m. in. pokaz akrobacji rowerowych🤸🚲 , który cieszył się dużym zainteresowaniem😲.
Zorganizowano konkursy:
▶️wiedzy na temat Związku Gmin „Radomka” 🥈
▶️wiedzy o powiecie radomskim i przysuskim🥉.
W obydwu konkursach nasi uczniowie stanęli na podium. W pierwszej rywalizacji, Michał Augustyniak z klasy 7a zdobył II miejsce🥈, natomiast w drugiej Kacper Charzewski z klasy 8 a zdobył miejsce trzecie🥉.
Impreza była udana, humory dopisywały😊😃 . Około godziny 14.00 wróciliśmy do naszej szkoły w Wieniawie. W zlocie uczestniczyło 24 uczniów klas 7 i 8 wraz z 4 opiekunami: Robert Piasta, Bogusław Strzałkowski, Mirosław Wojdył, Agnieszka Czyżykowska.
Opracowała: Agnieszka Czyżykowska