Wycieczki , wycieczki….

Klasy siódme i ósma dn. 20 maja 2024 r. wybrały się na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Pierwszego dnia uczniowie świetnie bawili się w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, poznając tajniki optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki.  Następnie zwiedzili Kopalnie Soli „ Wieliczka”, wpisaną na Pierwsza Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szczególną uwagę zwrócili na wąski korytarze, rzeźby z soli i cudnie oświetlone kaplice. Niektórzy zdecydowali się nawet na sprawdzanie stopnia zasolenia ścian i próbę wyciągania drewnianych beczek.

Następnego dnia odwiedzili Kraków. Zwiedzili Zamek Królewski i Kaplicę na Wawelu. Po krętych drewnianych schodach weszli również na wieżę z dzwonem Zygmunta. Po wysłuchaniu legendy dotykali też serca dzwonu, by spełnić swe najskrytsze marzenia. 

Szczególną uwagę uczniów przykuły średniowieczne kościoły: Franciszkanów z ponadczasowymi witrażami i polichromią Stanisława Wyspiańskiego i Kościół Mariacki  na Rynku Głównym z polichromią Jana Matejki i ołtarzem Wita Stwosza. 

Pomimo zmęczenia i bólu nóg uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i nowej wiedzy o naszym kraju.   

 Opracowała : Anna Łochnicka