Kiermasz świąteczny 2019 (2)

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działające w Publicznej Szkole Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego zorganizowało 12 grudnia 2019 r. - podczas zebrania z Rodzicami - Kiermasz ozdób świątecznych

Rodzice i nauczyciele chętnie kupowali stroiki, bombki i kartki świąteczne, które zostały zrobione przez uczniów naszej szkoły.  Dochód ze zbiórki został przeznaczony dla stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, które zajmuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz na zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursie organizowanym przez wolontariat: „Ja jestem wolontariuszem, a Ty jaki masz talent?”. 

Opracowała: Aneta Bielik

Akcja zbierania nakrętek (2)

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” oraz cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie przyłączyło się do akcji zbierania nakrętek plastikowych.

Akcja prowadzona jest dla Krzysia, który jest chory na EpidermolysisBullosa(EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Czytaj więcej: Akcja zbierania nakrętek (2)

Spotkanie Klubu Wolontariusza

W dniu 5 października odbyło się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieniawie spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza. W spotkaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wzięło udział 26wolontariuszek z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjum ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” oraz opiekun SKW pani Aneta Bielik i pani wicedyrektor Bernadeta Augustyniak.

Czytaj więcej: Spotkanie Klubu Wolontariusza

MIKOŁAJKOWY BAL DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku wolontariuszki:Ania, Ola, Magda, Natalia i Weronika ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego wraz z opiekunką koła panią Anetą Bielik spotkały się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie.

Czytaj więcej: MIKOŁAJKOWY BAL DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

wolontariat w grudniu

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU „POMOCNA DŁOŃ”

Grudzień jest bardzo pracowitym czasem dla wolontariuszek Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, które działa przy Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Wieniawie.

5 grudnia obchodziłyśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji zostałyśmy zaproszone na Galę Wolontariatu w Lublinie.

Czytaj więcej: wolontariat w grudniu

Gala Wolontariatu w Lublinie

15 wolontariuszek Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działającego przy PSP w Wieniawie wraz z opiekunką koła p. Anetą Bielik wzięło udział w niedzielę 3 grudnia 2017 roku w Gali Wolontariatu 2017 w Lublinie.

Czytaj więcej: Gala Wolontariatu w Lublinie