Dzień Kropki

Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

15 września 2021 roku obchodziliśmy w naszej świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania talentów, a także wiary we własne możliwości. Wszędzie gościły kolorowe kropy, kropki i kropeczki. 

Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach. Były gry, zabawy i ciekawe aktywności, a wszystko z kropką w roli głównej. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów. Powstały piękne, kropkowe prace plastyczne. 

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak fotobudka. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej kropeczkowej ramce. Wszystkim Świetliczakom dziękujemy za wspólną zabawę!

Anna Fidos

 

Turniej warcabowy

Warcaby to najpopularniejsza wśród dzieci i młodzieży edukacyjna gra planszowa. Uczy cierpliwości, koncentracji i skupienia uwagi, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.

W czerwcu w ramach zajęć świetlicowych nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i zdolności. Po dość długich zmaganiach nad planszą warcabową, wyłoniono mistrzów grup świetlicowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Pamiątkowymi dyplomami oraz słodyczami uhonorowano wszystkich uczestników .

 Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.  Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Opracowanie: Iwona Kaleta

NIEZAPOMINAJKA 2021

Piętnasty już raz obchodzimy w szkole Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym roku przebiegał pod hasłem „Święto kwiatów”. Nasze całotygodniowe działania, rozpoczęliśmy od sadzenia kwiatów.

Kwiatowa łąka- kolejny dzień obchodów Dnia Niezapominajki.

 

Malowania kwiatów ciąg dalszy.

 

Kolejny dzień świętowania. Dziś przygotowywaliśmy „Niezapominajkowe bileciki” z pozdrowieniami. Każdy, kto go otrzyma niech czuje się wyróżnionym.

 

Finał akcji. Prezentacja samodzielnie wykonanych dekoracji kwiatowych na drzwiach swoich sal.

Opracowanie: Iwona Kaleta

Dzień Dziecka na wesoło.

W poniedziałek 1 czerwca w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych konkursach, quizach, grach, zabawach ruchowych i terenowych, tańczyły, skakały, puszczały bańki. Świetliczaki oprócz życzeń otrzymały okolicznościowe plakietki oraz słodkie upominki.

Opracowanie: Iwona Kaleta

Być kobietą, być kobietą..

Być kobietą, być kobietą……..

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych  w Twym życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli chłopcy wszystkim Paniom i Koleżankom. Dodatkowo z okazji Dnia Kobiet świetliczaki przygotowały laurki dla pań.

 

Opracowanie: Iwona Kaleta

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy.

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 16 lutego 2021 roku.
Na udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Uczestnicy występowali w samodzielnie przygotowanych maskach karnawałowych. Dzieci, chociaż bawiły się tylko w swoich grupach, były radosne i zadowolone. Spędziły czas w miłej atmosferze.

Opracowanie: Iwona Kaleta

Bądź życzliwy w realu i w sieci.

Bądź życzliwy w realu i w sieci- to nasze hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Z uwagi na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół, Dzień Życzliwości ( przypadający 21. listopada) w naszej szkole nie mógł być obchodzony tak, jak co roku. Mimo to, nie zrezygnowaliśmy z promowania życzliwości. Odbył się konkurs plastyczny, wybieraliśmy życzliwych uczniów w swoich klasach, a w sieci krążył Łańcuszek pozdrowień.

A oto nazwiska uczniów, którzy zdaniem swoich koleżanek i kolegów zasłużyli na tytuł osoby życzliwej: Bartłomiej Gębala kl. 1b,Michał Augustyniak kl. 4a, Zuzanna Rejczak kl. 4b, Weronika Śpiewak kl.6a, Kacper Walczewski kl. 6d, Wiktoria Wielgus kl.7b,  Alicja Rzeźnik kl. 7b, Magdalena Czyżykowska kl.7d, Ilona Czyżykowska kl. 8a, Natalia Swęd kl.8a.

Prezentujemy również prace nadesłane na konkurs „Bądź życzliwy w realu i w sieci”. Wszyscy uczestnicy otrzymają, po powrocie do szkoły, okolicznościowe dyplomy oraz symboliczne upominki.

Pamiętajmy o obdarowywaniu wszystkich dookoła miłym słowem, gestem, uśmiechem. Bądźmy dla siebie życzliwi każdego dnia.

Opracowała: Iwona Kaleta

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka  obchodzony był w każdej grupie. Przygotowano gazetkę ścienną, wiele zabaw integracyjnych. Odbył się konkurs dla chłopców ze znajomości zasad zachowania. Nagrodą w konkursie był tytuł członka Klubu dżentelmena. Dziewczę przygotowały również laurki. 

Opracowanie: Iwona Kaleta

Dzień Głośnego Czytania

29 września 2020 roku- Dzień głośnego czytania.

Jesteśmy wszyscy zabiegani, zapracowani. Ciągle nie mamy czasu dla siebie i bliskich.

Na dodatek żyjemy w XXI wieku i nasza codzienność szybko się zmienia. Za pomocą pilota możemy uruchomić każde urządzenie. Komputer jest w każdym domu nieodzownym towarzyszem i źródłem informacji, nauki, ale przede wszystkim zabawy. Na początku cieszymy się, kiedy nasze dzieci potrafią włączyć jakiś domowy sprzęt. Potem nie zauważamy, kiedy nadchodzi czas, że nie da się bez awantury odgonić dziecka od komputera. Proponujemy czytanie jako odtrutkę lub po prostu alternatywę dla tego rodzaju zachowań. Czytanie pogłębia naszą więź z dzieckiem, pobudza jego wyobraźnię. Zachęcamy do aktywnego udziału w obchodach tego dnia, nie tylko dziś.

A tak wyglądały obchody Dnia głośnego czytania w naszej świetlicy.

Opracowała: Iwona Kaleta

Jesień

Rysune: Adaś A.