Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/igzyska19marzec

Bieg sztafetowy

Zawody w Jedlińsku

W dniu 8 października 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie brali udział w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Jedlińsku.

W Finale Międzypowiatowym Ziemi Radomskiej, sztafeta dziewcząt z naszej szkoły, w kategorii dzieci zdobyła brązowy medal zajmując wysokie III miejsce. Sztafeta dziewcząt w kategorii młodzież ukończyła bieg na miejscu VI.

Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Studzińska

Mikołajkowy Turniej Piłki

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej klas 8-7 w Przysusze

Na zaproszenie Zarządu MKS Oskar Przysucha w dniu 05.12.2019 r. uczniowie z klas ósmych i siódmych rozegrali Mikołajkowy Turniej w Piłce Halowej. Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu wygrała 5-0 z PSP Przysucha II, następnie pokonała 5-0 PSP Przysucha I. W ostatnim meczu z PSP Skrzyńsko zawodnicy nieco się rozluźnili, ponieważ mieli zagwarantowane pierwsze miejsce w turnieju i zremisowali mecz 2-2. Nie zabrakło również indywidualnych wyróżnień dla naszych uczniów.

Miturski Błażej został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Antczak Jan najlepszym strzelcem – zdobył pięć bramek. Na koniec rozgrywek wszyscy otrzymali medale i paczki od Mikołaja. Skład naszej drużyny Miturski Błażej, Antczak Jan, Bryskiewicz Krystian, Jasiński Jakub, Pękal Mikołaj, Prokopczyk Szymon, Smagowski Michał,Wielgus Szymon, Wójtowicz Jakub, Ziomek Hubert. Opiekun Piasta Robert.

Opracował: Piasta Robert

Turniej klas piątych

Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców klas piątych

Do turnieju przystąpiło sześć szkół: PSP Przysucha I, Rozwady, Klwów, Borkowice, Kłudno, Wieniawa. Drużyny rozlosowane zostały do dwóch grup. Po rozegraniu meczów w grupach, zespoły przystąpiły do rywalizacji o miejsca. Wieniawa – Borkowice o pierwsze, Klwów – Przysucha o trzecie, Kłudno – Rozwady o piąte. Nasz drużyna po wygraniu meczów grupowych z Przysuchą 2-1, z Rozwadami 6-0, zmierzyła się o chłopcami z Borkowic. Wygrywając 3-1, zajęła w turnieju pierwsze miejsce.

Skład naszej drużyny: Kapusta Oskar, Babicki Marcel, Bieniek Łukasz, Gawor Patryk, Grabowski Igor, Kapusta Kacper, Kapusta Oliwier, Nowak Patryk, Pawlikowski Wiktor, Piasta Jan, Pysiak Łukasz, Szymczyk Kacper, Żurek Daniel. Opiekun Piasta Robert.

6. Rozwady

Powiatowe Eliminacje o Puchar „Tymbarku”

Turniej eliminacyjny rozegrany został w Klwowie 22.11.2019 roku. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn z powiatu przysuskiego w tym przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klasy piątej sportowej pod nazwą PSP Wieniawa. Podczas losowania trafiliśmy do grupy z trzema drużynami ( druga grupa liczyła cztery drużyny). Po wygranej 4-1 z drużyną z Rusinowa i porażką 0-3 z drużyną z Borkowic zakończyliśmy swój udział. Okazja do rewanżu będzie podczas turnieju Świątecznego 29.11.2019 roku w Wieniawie.

ZAWODY MIĘDZYPOWIATOWE W PIŁCE RĘCZNEJ

SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW MIĘDZYPOWIATOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH MIMSZ 1/2 FINAŁU

W dniu 19.11.2019r w Publicznej Szkole Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie odbył się Półfinał Międzypowiatowy w Piłce Ręcznej Dziewcząt.  W zawodach wzięły udział następujące szkoły:

1. Zespół Szkół w Goździe
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa z klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie

W rywalizacji sportowej zwyciężyły zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieniawie, drugie miejsce zdobyły zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Goździe, trzecie miejsce zdobyły zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szydłowcu.

Dziewczęta z PSP w Wieniawie dnia 21.11.2019r reprezentowały szkołę w finale międzypowiatowym w Radomiu gdzie zajęły II miejsce ulegając tylko PSP nr 1w Radomiu.

Dziewczęta z PSP w Wieniawie wystąpiły w składzie: Joanna Prokop, Amelia Swęd, Klaudia Augustyniak, Maria Laskowska, Julia Ziółek, Aleksandra Furcińska, Amelia Gawin, Małgorzata Kaleta, Natalia Kwiatkowska, Patrycja Lizanowicz, Katarzyna Nowocień, Maja Siwek, Maja Ziółek, Wiktoria Ziółkowska.

Opracował: Bogusław Strzałkowski

Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych LZS w piłce ręcznej dziewcząt

27.11.2019 r w PSP w Wieniawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych  LZS w piłce ręcznej dziewcząt.

Cel zawodów to :

Aktywizacja życia sportowego w szkołach wiejskich i małomiasteczkowych

Wyłonienie najlepszych szkół w piłce ręcznej na Mazowszu

Popularyzacja piłki ręcznej w środowisku wiejskim

Czytaj więcej: Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych LZS w piłce ręcznej dziewcząt

Turniej Dziewcząt i Chłopców LZS

Sprawozdanie z Regionalnego Turnieju Dziewcząt i Chłopców LZS 2019 r.

W dniu 13.11.2019 r. w PSP w Wieniawie odbył się Regionalny Turniej Dziewcząt i Chłopców w Piłce Ręcznej w ramach LZS.

Czwórbój lekkoatletyczny (2)

W dniu 9.05.2019 r. Na boisku lekkoatletycznym przy naszej szkole odbył się finał powiatowy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Dzieci.

Brały udział reprezentacje dziewcząt i chłopców z dwóch szkół :

Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wieniawie

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Pałczyńska Julia, Dujka Karolina, Nowocień Katarzyna,Prokop Marta,, Swęda Martyna, Sułecka Oliwia, Grabowska Nikola, Rus Amelia, Sodel Maja,Chmielewski Piotr, Życzyński Jan, Prokopczyk Szymon, Miturski Błażej, Borowiecki Szymon, Augustyniak Kacper.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców zdobyły pierwsze miejsca uzyskując następującą ilość punktów:

chłopcy- 936punktów

dziewczęta- 1092 punkty

Zakwalifikowaliśmy się do finału międzypowiatowego który odbędzie się 17 maja w Radomiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Indywidualne Biegi Przełajowe- Lipiny (2)

Dnia 27.03.2019r w Lipinach odbył się Półfinał Międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.

Bieg odbył się na dystansie 800m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.

PSP w Wieniawie reprezentowały dziewczęta i chłopcy z klas V,VI,VII,VIII i III G. Pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej zajęli:

1. Prokop Joanna 2005
  2. Swęda Martyna 2007
  3. Prokopczyk Szymon 2006
  4. Kamiński Bartłomiej 2004

Do Finału Międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych zakwalifikowało się 23 uczniów z naszej szkoły:

Czytaj więcej: Indywidualne Biegi Przełajowe- Lipiny (2)

Turniej o Puchar Starosty Przysuskiego (2)

27 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1  Przysusze odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Przysuskiego. Wzięły w nim udział cztery zespoły dziewcząt- „Jedynka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „GROM” działający przy PSP w Wieniawie oraz dwie drużyny z Radomia- Akademia Piłki Ręcznej I oraz Akademia Piłki Ręcznej II.

Czytaj więcej: Turniej o Puchar Starosty Przysuskiego (2)

Finał Igrzysk Młodzieży

Sprawozdanie z Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Przysuskiego w piłce ręcznej dziewcząt - 2018.

Dnia 24 października 2018 roku w hali sportowej PSP w Wieniawie odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Przysuskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów przystąpiły zespoły PSP Nr. 1 w Przysusze oraz gospodynie- PSP Wieniawa. Nasza reprezentacja zagrała w następującym składzie: Magdalena Sobótka-bramka, Paulina Oleś-kapitan, Bielecka Małgorzata, Gil Anna, Głogowska Aleksandra, Matyjanek Malwina, Sodel Amelia, Karbownik Wiktoria, Nowożycka Wiktoria, Augustyniak Klaudia, Furcińska Aleksandra, Prokop Joanna, Swęd Amelia, Laskowska Maria, Ziółek Julia. W spotkaniu z przeciwniczkami dziewczęta PSP w Wieniawie uzyskały  w pierwszej połowie sporą przewagę, która w pewnym momencie drugiej części meczu zmalała do jednej bramki. Końcowa część zawodów należała do naszej drużyny. Przechwytując piłki i rzucając kilka bramek z rzędu dziewczęta PSP Wieniawa zapewniły sobie zwycięstwo 21:15. Nasz zespół będzie reprezentował Powiat Przysuski w igrzyskach międzypowiatowych w ramach XXI MIMSZ. Serdeczne gratulacje za „walkę do końca” i życzenia dalszych sukcesów.