Wycieczka do Centrum Nauki (2)

W dniu 07.12.2018 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach projektu edukacyjnego „Nowoczesne metody kształcenia uczniów w Gminie Wieniawa”. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów, pogłębienie ich wiedzy poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Dzieci zwiedzały wystawy stałe znajdujące się na terenie Centrum. Jednym z elementów wycieczki była projekcja filmu 3D „Jesteśmy Kosmitamiw znajdującym się na terenie Centrum Planetarium.

 

Po obejrzeniu pokazu i filmu w Planetarium jeszcze przez kolejne 2 godziny uczniowie pod okiem opiekunów zwiedzali Centrum Nauki, wybierali dziedziny wiedzy i eksperymenty, których chcieli doświadczyć. Wśród zadań były: zagadka kryminalna, zagadnienia dotyczące budowy i procesów życiowych człowieka, doświadczenia z mechaniki, biologii, optyki, wysokich napięć, aerostatyki, dynamiki płynów i wiele innych.  

Zwiedzanie Centrum było dla uczniów fascynującą przygodą, a przede wszystkim świetną lekcją, która umożliwiła im samodzielne przeprowadzenie wielu ciekawych eksperymentów. Po blisko 5-ciu godzinach spędzonych w Centrum Nauki Kopernik wycieczka dobiegła końca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które doskonale oddają zainteresowanie i zaangażowanie, jakie towarzyszyły naszym uczniom. To wspaniała grupa, zdyscyplinowana, pełna radości i entuzjazmu.