Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

 

W dniu 9 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 1a i 1b zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W spotkaniu wzięła udział wicedyrektor p. Bernadeta Augustyniak oraz wychowawcy: p .Maria Tomasik, p. Iwona  Sobótka , p. Ewa Chylak.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli biblioteki: p.Barbarę Brudnias i p. Annę Włodarczyk wraz z aktywem bibliotecznym z kl. 5c, 3a, 6a, 6b.

Głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Nauczyciele biblioteki dołożyli wszelkich starań, by biblioteka kojarzyła się wszystkim uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, by sami chętnie  ją odwiedzali.

Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, pt.,, Kraina baśni i bajek’’. Dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Odgadywali zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów bajek i baśni. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie pani wicedyrektor Bernadeta Augustyniak pasowała uczniów na czytelników. Po tej chwili pierwszoklasiści mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej lektury. 

Na koniec otrzymali: dyplom, zakładki, oraz książkę do klasowej półeczki. Miłym akcentem z tej uroczystości było wspólne zdjęcie. Życzymy nowym czytelnikom biblioteki szkolnej wspaniałych wrażeń w obcowaniu z literaturą.

 opracowała: Anna Włodarczyk