Mistrz Pięknego Czytania (2)

 

Wyniki konkursu “Mistrz pięknego czytania”

W dniu 4 grudnia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pt.,, Mistrz pięknego czytania’’. Zorganizowany został dla uczniów szkoły podstawowej. Jego celem była: popularyzacja książek i czytelnictwa, wdrażanie do spędzania wolnego czasu z książką. Ocenie podlegała płynność i poprawność czytania oraz strona emocjonalna przekazu. Uczniowie prezentowali wybrany fragment spośród literatury młodzieżowej.

 

Jury w składzie: p. wicedyrektor - Bernadeta Augustyniak, nauczyciel języka polskiego- Ewa Piasta, nauczyciele biblioteki: Barbara Brudnias, Anna Włodarczyk wyłoniło laureata, który wykazał się wspaniałą umiejętnością lektorską.

Mistrzem pięknego czytania została Magdalena Kalita z kl. 5b, która najładniej zaprezentowała czytany fragment książki pt. “Alicja w Krainie Czarów”. Pani wicedyrektor wręczyła uczennicy nagrodę - książkę, plan lekcji oraz dyplom. Podziękowała uczniom z kl.5b i kl.6b za piękne przygotowanie do konkursu, wręczyła im: plany lekcji, lizaki, dyplom-wyróżnienie. Uczniowie otrzymali również dodatkową ocenę z języka polskiego oraz pochwałę z wpisem do dziennika. Miłym akcentem było wspólne zdjęcie.

Opracowała: Anna Włodarczyk

 

                                                               Opracowała: Anna Włodarczyk