Strona Główna

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

W dniu 18.02.2021 roku najmłodsi uczniowie kl. Ia i Ib zostali uroczyście przyjęci w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. W spotkaniu brały udział: wicedyrektor szkoły p. Bernadeta Augustyniak, wychowawczynie: p. Bożena Strzępek, p. Halina Moczko oraz nauczyciele biblioteki szkolnej: p. Barbara Brudnias i p. Ewa Piasta.

 

Na początku uroczystości pierwszoklasiści zorganizowali wspaniałe przedstawienie w oparciu o poznane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wykazali się dużą kreatywnością, odwagą i umiejętnościami aktorskimi. W dalszej części spotkania doskonale odpowiadali na pytania związane ze znajomością bibliotek, poszanowaniem książek, odpowiednim zachowaniem się w bibliotece, także w czasie pandemii.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tej ważnej chwili otrzymali darmową wyprawkę „Mała książka – wielki człowiek”, zrealizowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Wyprawka Czytelnicza to antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, poradnik dla rodziców podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz kreatywny alfabet.

Po tej podniosłej chwili czytelnicy klasy Ia i Ib mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów taki dzień to dzień pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem przyjaznym i radosnym, którą sami chętnie będą odwiedzać.

„Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności...”

Opracowała: Ewa Piasta