Strona Główna

Kibicowaliśmy w Kielcach !!!

W dniu 15 października 2019 roku uczniowie (53 uczennic i uczniów) Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie wraz
z opiekunami, tradycyjnie od wielu już lat, udali się po lekcjach do Hali Legionów w Kielcach na mecz piłki ręcznej PGN i G Superligi Mężczyzn.

 

Wyjazd zorganizowany został przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Grom” w Wieniawie, dofinansowany przez Gminę Wieniawa w ramach zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na rok 2019.

We wtorkowy wieczór PGE VIVE Kielce rozegrało kolejne spotkanie w ramach ósmej serii podejmując zespół Torus Wybrzeże Gdańsk. Zawodnicy obu drużyn szybko rozgrywali akcje, w ofensywie grali bardzo skutecznie. Po obronach bramkarzy decydowali się na konstruowanie ataku pozycyjnego oraz wyprowadzali szybkie kontry.

Na trybunach trwała wspaniała atmosfera m.in. za sprawą „Kiełka” – maskotki VIVE. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem kielczan:                         

                               PGE VIVE Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24 (19:13).

Bardzo miłym akcentem końcowym była wspólna fotka z piłkarzami ręcznymi PGE VIVE Kielce. Bardzo zadowoleni z wycieczki sportowej do Kielc i miłych rozmów
w autokarze, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły szczęśliwie wrócili do domu.

Opracował: Paweł Wochniak